Województwo dolnośląskie

Jelenia Góra

Jelenia Góra jest stolicą Karkonoszy. To czwarte pod względem liczby ludności miasto w województwie dolnośląskim. Słynie z pięknej, zabytkowej zabudowy.

Dlaczego warto odwiedzić Jelenią Górę?

Jelenia Góra powstała w 1108 roku. W tym mieście można spotkać zabytki we wszystkich stylach architektonicznych. Na Starówce najpiękniejszy jest Rynek z Ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami z motywem jelenia. Warto też skorzystać z Informacji Turystycznej, ponieważ mieści się ona w zabytkowym tramwaju. Nie można również zapomnieć o najważniejszym zabytku w Jeleniej Górze, czyli Pałacu Paulinum - XIX-wiecznej rezydencji myśliwskiej, w której aktualnie znajduje się hotel spa i restauracja.

Jelenia Góra to również miejscowość uzdrowiskowa. Można tu znaleźć liczne pałace, parki zdrojowe na przykład trójkątny domek. Park Zdrojowy w Cieplicach oraz Park Norweski. Z parków można podziwiać piękne góry Karkonosze. W Jeleniej Górze jest bardzo dużo szlaków pieszych i rowerowych.

Platforma Ecoexpress24.pl

Działamy w całej Polsce, nie tylko w Jeleniej Górze. Zajmujemy się odbiorem odpadów pobudowlanych, w tym gruzu. Możesz u nas zamówić kontener na gruz, a my zutylizujemy odpady. Wszystko odbywa się przez internet. Oferujemy konkurencyjne ceny za wynajem kontenera na gruz. Gwarantujemy szybkie i bezpieczne płatności przez Internet. Możesz u nas zamówić kontener nawet na 5 dni. Jesteś informowany na bieżąco o etapie realizacji usługi. Nowocześnie i komfortowo pozbędziesz się wielu rodzajów odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych.

 

zobacz inne miasta w województwie
do góry