Zgorzelec

Zgorzelec jest miastem w południowo- zachodniej części Polski. Miejscowość znajduje się nad prawym brzegiem Nysy Łużyckiej (obniżenie Żytawsko-Zgorzeleckie).

Kilka informacji na temat Zgorzelca

Zajmuje tereny historycznej krainy Górne Łużyce. Zgorzelec z jednej strony otoczony jest przez góry Sudety, a z drugiej przez Puszczę Zgorzelecką. W Zgorzelcu najpóźniej w całym kraju zachodzi słońce. To wspaniała wiadomość dla tych, którzy narzekają na krótkie dni, w szczególności w okresie jesienno- zimowym. Ze względu na bliskość Sudetów to miasto jest niezwykle atrakcyjne dla turystów. Jest to miejsce, do którego warto zajrzeć po drodze za granicę, ponieważ leży przy autostradzie A-4 oraz w pobliżu Niemiec oraz Czech.

Nazwa miasta wzięła się od wypalania lasów w tamtych rejonach. W Zgorzelcu warto odwiedzić przede wszystkim Dom Jakuba Bohme. Jest to człowiek znany przede wszystkim z nowożytnej filozofii niemieckiej. Napisał wiele wybitnych dzieł na ten temat. Niestety wnętrze domu zostało zmienione, ponieważ musiało przejść renowację, aby jak najdłużej służyć ludziom. Najważniejszym miejscem w tym obiekcie jest „Izba Jakuba Bohme”. Odbywają się w niej warsztaty, wernisaże i występy kabaretowe.

Platforma Ecoexpress24.pl- co nas wyróżnia?

Przede wszystkim to, że działamy błyskawicznie. Zajmujemy się wywozem gruzu oraz innych odpadów, w tym niebezpiecznych. Wynajmujemy kontenery na gruz w bardzo wielu rozmiarach. Zamówienie kontenera u nas trwa tylko parę minut i odbywa się całkowicie przez Internet.

do góry