Kąty Wrocławskie

Kąty Wrocławskie są interesującym historycznym miasteczkiem w województwie dolnośląskim, leżącym około 20 km na zachód od Wrocławia, w malowniczej dolinie Bystrzycy.

Historia Kątów

W początkach średniowiecza obszar ten zamieszkiwało plemię Ślężan. Historia miasta zaczęła się w 1297 roku, kiedy Bolko I Surowy nadał prawo założenia miasta na prawie średzkim. Miasto o nazwie Kant wymienia się już rok później. Natomiast w 1302 roku wspomina się o parafii Świętego Piotra i Pawła.

Zabytki w Kątach Wrocławskich

Ważnym zabytkiem jest Ratusz w Kątach Wrocławskich, na Rynku. Jest to reprezentacyjna budowla z XIX wieku z wieżą renesansową oraz z zegarem z 1613 roku. Do zabytków należy zaliczyć również układ urbanistyczny miasta z zabudową Rynku oraz przyległych ulic. W Kątach Wrocławskich warto zobaczyć też Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła, przy ulicy Kościelnej. Jest to gotycka świątynia z XV wieku z wieżą kwadratową u podstawy oraz ośmioboczną w górnych partiach. Została rozbudowana w XVI wieku. Kolejnym ważnym zabytkiem są zachowane fragmenty murów miejskich, które pochodzą z XIV wieku. Pozostałe zabytki w Kątach Wrocławskich to: dawny kościół ewangelicki Św. Elżbiety, krzyż pokutny, pałac z 1910 roku, dworzec kolejowy z początków XX wieku oraz park miejski ze starodrzewiem.

Wywóz gruzu w Kątach Włocławskich

Proponujemy Ci skorzystanie z naszych usług. Między innymi zajmujemy się wynajem kontenerów na gruz w Kątach Włocławskich.  Zapraszamy!

do góry