Bolesławiec

Sprawdź ile kosztuje wywóz odpadów w Bolesławcu

Wpisz dokładną lokalizajcę - miasto i ulicę, np. Bolesławiec Sportowa 1. Następnie wybierz rodzaj odpadów.

 

Dlaczego warto przyjechać do Bolesławca?

Bolesławiec ma bardzo dobrze zachowaną średniowieczną siatkę ulic. W środku najważniejszego placu w mieście, czyli rynku, jest barokowy ratusz. Rynek w kształcie prostokąta. Z jego krótszych boków odchodzą po dwie ulice, a z dłuższych po jednej. Wzdłuż rynku ciągnie się zabudowa złożona z zabytkowych kamienic. Miasto było w przeszłości otoczone ciągiem murów obronnych poprzecinanych bramami miejskimi. Pierwsza brama to brama Górna, druga Mikołajska, a trzecia Brama Dolna.

Najważniejszym zabytkiem w Bolesławcu jest Ratusz Miejski, który obecnie pełni funkcję urzędu miasta. Budowla ma wieżę. Najpiękniejsza część Ratusza to Pałac Ślubów. Warto również dokładniej przyjrzeć się zabytkowym kamieniczkom przy Rynku, ponieważ zostały one wybudowane w bardzo różnorodnych stylach architektonicznych. Od baroku, aż do klasycyzmu. Na ulicy Kościuszki znajdują się natomiast słynne Fabryki Ceramiki, z których jest bardzo znany Bolesławiec.

Wywozimy gruz i śmieci w Bolesławcu

Wiemy, ile problemów potrafią sprawić, na przykład odpady pobudowlane. Wywiezienie ich samodzielnie jest trudne i pracochłonne. Z tego względu proponujemy Ci wynajem kontenera na gruz, do którego załadujesz wszystkie niepotrzebne odpady. Przyjmujemy gruz czysty i zmieszany. Zajmujemy się również utylizacją gruzu. Działamy na terenie całego Bolesławca. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

do góry