Kamienna Góra

Kamienna Góra jest interesującym historycznym miastem w województwie dolnośląskim, leżącym pomiędzy Wałbrzychem a Kowarami i Karpaczem, w pobliżu granicy z Czechami, nad rzeką Bóbr.

Położenie Kamiennej Góry

Kamienna Góra, jak mówi sama jej nazwa, jest miejscowością górską, położoną w środku kotliny Kamiennogórskiej, między Sudetam środkowymi a zachodnimi. To doskonały punkt wypadowy na Rudawy Janowickie i do Bazyliki w Krzeszowie.

Zabytki w Kamiennej Górze

Pierwszym ważnym zabytkiem w Kamiennej Górze jest Kościół Św. Piotra i Pawła na Starówce. Jest to zabytkowa budowla z gotyckim prezbiterium z XIV wieku. Ta najstarsza świątynia w mieście została wybudowana w XIII wieku. Jednak niestety później ją zniszczono. Tylko niektóre jej fragmenty zachowały gotycki charakter. Reszta budynku jest w stylu renesansowym. Na Rynku w Kamiennej Górze znajdują się zabytkowe kamienice. Zachowało się tutaj parę barokowych kamienic w XVII i XVIII wieku. W jednej z nich mieści się Muzeum Tkactwa. Warto również zwrócić uwagę na Rynek w Kamiennej Górze. Są na nim zabytkowe kamienice. Natomiast Ratusz w Kamiennej Górze, znajduje się przy placu Grunwaldzkim. Jest to neogotycka budowla, która stoi w miejscu bramy miejskiej. Ostatnim ciekawym zabytkiem w Kamiennej Górze jest Zamek na lewym brzegu rzeki Bóbr. Są to ruiny renesansowej budowli z XVI wieku.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Kamiennej Górze

W naszej ofercie mamy nie tylko wywóz różnego rodzaju odpadów, ale również wynajem kontenerów na gruz Kamienna Góra.

do góry