Chocianów

Chocianów jest historycznym miasteczkiem w województwie dolnośląskim, leży na zachód od Lubina, blisko Przemkowskiego Parku Krajobrazowego oraz Lasów Chocianowskich.

Historia Chocianowa

W 1287 roku w Chocianowie książę Bolko Surowy wybudował zamek, który strzegł granic księstwa legnickiego. Wtedy też powstała osada wokół zamku. W czasie II wojny światowej w Chocianowie Niemcy stworzyli w nim filię obozu pracy Gros-Rosen.

Atrakcje w Chocianowie

Pierwszą ciekawą atrakcją w Chocianowie jest Pałac przy ulicy Parkowej. Został wybudowany mniej więcej w 1728 roku. Jest otoczony parkiem krajobrazowym z XVIII wieku. Niestety aktualnie z pałacu zostały tylko ruiny, ale również warto je obejrzeć. Kolejnym interesującym zabytkiem jest Kościół Św. Józefa Oblubieńca, przy placu Wolności. Jest poewangelicki kościół pomocniczy z 1865 roku. Powstał w stylu klasycystycznym z renesansowymi elementami wystroju. Ostatnim wartym wspomnienia obiektem jest Ratusz Miejski, na ulicy Ratuszowej. Budynek sam w sobie jest ciekawy, a jeszcze dodatkowo został ładnie odremontowany.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Chocianowie

W Chocianowie zajmujemy się wywozem różnego rodzaju odpadów. Nasi klienci mogą zamówić u nas kontener na śmieci Chocianów w interesującym ich rozmiarze. Oferujemy szybkie usługi odbioru i utylizacji gruzu, odpadów budowlanych oraz wielkogabarytowych. Zamówienie kontenera na gruz Chocianów odbywa się przez specjalnie przez nas opracowaną platformę internetową. Pamiętaj o tym, żeby przygotować posesję na nasz przyjazd.

do góry