Kowary

Kowary są malowniczo położonym miastem turystycznym w województwie dolnośląskim. Leżą w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Karkonoszy oraz Rudaw Janowickich. Niezależnie od pory roku miasto się doskonale prezentuje. Malownicze położenie i wiele atrakcji, sprawiają, że turyści chętnie tutaj przyjeżdżają.

Historia Kowar

Początki Kowar są związane z wydobywaniem rud żelaza oraz kowalstwem. W 1148 roku została odkryta na zboczu Góry Rudnik ruda żelaza. 10 lat później na polecenie księcia Bolesława Kędzierzawego założono tu osadę. W 1513 roku król Czech i Węgier Władysław Jagiellończyk nadał Kowarom prawa miejskie. Po wojnie 30-letniej górnictwo zeszło na drugi plan. O wiele bardziej popularne zaczęło być tkactwo.

Atrakcje w Kowarach

W Kowarach przy ulicy Zamkowej 9, znajduje się Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w tej miejscowości oraz jeden z pierwszych parków rozrywki w Polsce. W parku są miniatury najpiękniejszych budowli architektonicznych z całego Dolnego Śląska. W Kowarach warto jeszcze zobaczyć: Starówkę i Ratusz, Kościół Imienia NMP przy placu Franciszkańskim (najstarszy zabytek miasta z XIII wieku), oraz Sztolnie Kowary przy ulicy Podgórze 55 (podziemna trasa turystyczna o długości 1200 m).

Wywóz odpadów w Kowarach

Prowadzimy wywóz odpadów pobudowlanych, w tym gruzu Kowary. Wynajmujemy kontenery na gruz Kowary w bardzo przystępnych cenach w porównaniu do konkurencji. Mamy kontenery na śmieci Kowary w bardzo różnych rozmiarach.

do góry