Dzierżoniów

Dzierżoniów leży na Dolnym Śląsku w Kotlinie Dzierżoniowskiej, nad rzeką Piławą. Nazwa miasta odnosi się do ks. Jana Dzierżonia - wybitnego śląskiego badacza pszczół.

Najważniejsze atrakcje Dzierżoniowa

Najistotniejsze zabytki w Dzierżoniowie to Ratusz i Rynek. Oba pochodzą z XIX wieku. Natomiast mury obronne na Przedmieściu liczą sobie 700 lat. Powstały z rozkazu księcia Bolko. Do dnia dzisiejszego zachowało się 21 przejść i baszt. Mury sprawiają wrażenie podwójnych. Wzdłuż murów obronnych rozpościera się przepiękny park miejski. Dzierżoniów pozyskał środki z Unii Europejskiej na renowację murów i baszt.

Pozostałe zabytki w Dzierżoniowie: Kościół Maryi Matki Kościoła, Synagoga, Kirkut i Wieża Ciśnień. Wśród atrakcji Dzierżoniowa należy wymienić: Rynek, Deptak, Trakt Smoka, Park Miejski. Rynek jest całkiem spory w porównaniu do innych w województwie dolnośląskim. Wokół Rynku są 4-kondygnacyjne kamienice. Zadbane i odnowione. Znajduje się tutaj również zabytkowy barokowy pomnik Św. Nepomucena. Z Rynku jest blisko do synagogi i wieży ciśnień. Warto wybrać się na spacer po deptaku.

Co robimy w Dzierżoniowie?

Jesteśmy firmą zajmującą się wywozem odpadów, w tym wywozem gruzu. Można u nas szybko zamówić odpowiedni kontener i pozbyć się problemu raz na zawsze. Utylizację przeprowadzamy zgodnie z prawem oraz zasadami ekologii. Już dziś zamów u nas kontener na gruz! Podstawimy go do Ciebie ekspresowo, a odbierzemy maksymalnie po pięciu dniach. Gwarantujemy profesjonalną i miłą obsługę. Oferujemy atrakcyjne ceny.

do góry