Głogów

Sprawdź ile kosztuje wywóz odpadów w Głogowie

Wpisz dokładną lokalizajcę - miasto i ulicę, np. Głogów Sportowa 1. Następnie wybierz rodzaj odpadów.

 

Głogów - miasto pełne zabytków

Głogów leży nad rzeką Odrą i jest szóstym co do wielkości miastem w województwie dolnośląskim. Miasto znajduje się na obszarze Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Przez Głogów biegnie Wielkopolska Droga Św. Jakuba oraz Dolnośląska Droga Św. Jakuba. Jest to fragment szlaku pielgrzymkowego do grobu Świętego Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. W Głogowie znajduje się również Zamek Książąt Głogowskich z XIII wieku. Początkowo był drewniany, a od XIV wieku murowany. Aktualnie znajduje się w nim Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Kolejnym zabytkiem jest Ratusz w Głogowie oraz Rynek.

Obecnie w Ratuszu znajduje się siedziba samorządu miejskiego. Jeżeli lubisz styl gotycki w architekturze, to musisz odwiedzić Kolegiatę Wniebowzięcia NMP na Ostrowie Tumskim z 1260 roku. Zabytkowe kościoły w Głogowie to również: Kościół Św. Mikołaja, Kościół ewangelicki "Łódź Chrystusowa" oraz Kościół Bożego Ciała.

Czym się zajmujemy w Głogowie?

W Głogowie prowadzimy działalność związaną z odbiorem odpadów, w tym również odpadów niebezpiecznych. Chętnie wynajmiemy Ci kontener na gruz Głogów, w który będziesz mógł zapakować wszystko, co jest Ci niepotrzebne. Wywozimy gruz i wywozimy śmieci. W jakich dzielnicach działamy? Możesz zamówić kontener na gruz w Głogowie następujących dzielnicach: Brzostów, Biechów, Chrobry, Fabryczna, Górkowo, Hutnik, Kopernik, Kościuszki, Krzepów, Śródmieście, Nadodrze, Nosocice, Piastów, Stare Miasto, Ostrów Tumski, Wróblin Głogowski, Żarków oraz Żukowice.

 

Zobacz także nasze usługi w blisko położonych miastach: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Świdnica

do góry