Duszniki- Zdrój

Duszniki- Zdrój są miejscowością uzdrowiskową w południowo-zachodniej Polsce, 110 km od Wrocławia, przy granicy z Czechami.

Historia Dusznik- Zdroju

W 1346 roku nadano tej miejscowości prawa miejskie. Natomiast osadnictwo na tym obszarze było już o wiele wcześniej. Część uzdrowiskowa Dusznik znajduje się poza centrum miasta. Można tutaj zobaczyć na przykład zabytkowy Rynek, teatr oraz wyjątkowy młyn papierniczy. Duszniki- Zdrój są znanym ośrodkiem narciarskim i miejscem wypadowym w góry (Stołowe, Orlickie).

Duszniki-Zdrój - położenie

Duszniki-Zdrój są miastem uzdrowiskowym leżącym w województwie dolnośląskim w dolinie Bystrzycy Dusznickiej na wysokości około 588-900 m n.p.m. Miejscowość znajduje się w atrakcyjnej pod względem turystycznym okolicy. 22 kilometry od Dusznik- Zdroju znajduje się Polanica-Zdrój. 15 km jest do Kudowy- Zdrój, a 45 km do Lądka- Zdroju. 10 km na północ od miasteczka znajduje się Park Narodowy Gór Stołowych.

Duszniki-Zdrój - atrakcje

Duszniki-Zdrój są znane z odbywającego się tutaj od 1946 roku Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Jest to najstarszy w Polsce festiwal muzyczny. Wydarzenie odbywa się w Dworku Chopina. Zawsze jest organizowane na początku sierpnia i trwa przez dwa dni. W pobliżu miejscowości znajduje się rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem, w którym można zobaczyć brzozę karłowatą, oraz liczne gatunki mchów i torfowców.

Wywóz odpadów w Dusznikach- Zdroju

Zajmujemy się wynajmem kontenerów na gruz Duszniki- Zdrój oraz wywożeniem gruzu Duszniki- Zdrój.

do góry