Hrubieszów

Hrubieszów jest pięknym, kresowym miastem. Znajdują się w nim liczne zabytki, które zachowały się do dziś. Natomiast pamiątki po postaciach historycznych, przyciągają coraz więcej turystów.

Mieszanka kultur i wyznań

Tutaj, tak samo, jak w innych miastach na Kresach, przez wiele lat mieszały się ze sobą rozmaite kultury oraz wyznania. Nie brakowało tutaj też Żydów, ale okres II wojny światowej spowodował, że zniknęli oni z Hrubieszowa. Sama miejscowość ucierpiała też bardzo mocno w wyniku konfliktów polsko- ukraińskich w czasie II wojny światowej. Przed II wojną światową, Ukraińcy, Polacy i Żydzi żyli obok siebie. Miasto zostało podzielone na trzy dzielnice: polską, ukraińską i żydowską. Mieszkali tu również Rosjanie.

Zabytki w Hrubieszowie

Hrubieszów ma wiele cennych zabytków oraz swoich wybitnych reprezentantów. W Hrubieszowie urodził się między innymi Abraham Stern - genialny wynalazca oraz jedyny Żyd, który został członkiem warszawskiego Towarzystwa Naukowego. W Hrubieszowie zachowało się wiele interesujących pamiątek z czasów, kiedy ta miejscowość była ważnym miastem w regionie. Hrubieszów jest przede wszystkim miejscem, w którym można zobaczyć wiele wspaniałych obiektów tradycyjnej zabudowy małomiasteczkowej.

Wywóz śmieci w Hrubieszowie

Nasza działalność w Hrubieszowie polega na wywozie odpadów pobudowlanych oraz ich ekologicznej utylizacji. Wynajmujemy kontenery na gruz Hrubieszów. Gwarantujemy niskie ceny oraz profesjonalizm w działaniu. Jesteśmy o krok przed konkurencją. Zapraszamy!

do góry