Dęblin

Dęblin jest ciekawym miastem historycznym w województwie lubelskim, leży przy ujściu rzeki Wieprz do Wisły. Dębin jest otoczony między innymi przez Puszczę Kozienicką.
Dęblin słynie w naszym kraju z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Nazywana jest również Szkołą Orląt. Została ona tutaj przeniesiona w 1927 roku jako Oficerska Szkoła Lotnictwa.

Zabytki w Dęblinie

Najważniejsze zabytki w Dęblinie to: Twierdza Dęblin (pozostałości fortu III "Dęblin", pozostałości fortu I "Nadwiślanka", Fort II "Mierzwiączka", Brama Lubelska Cytadeli, przy ulicy Podchorążych, Cytadela w Dęblinie, Pałac Mniszchów, przy ulicy Szkoły Podchorążych Lotnictwa( aktualnie w zabudowaniach pałacu mieści się Szkoła Orląt), Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przy ulicy Dywizjonu 303 nr 12, Cmentarz wojenny Balonna, przy ulicy Balonna (cmentarz 1915-1939, z pomnikiem ofiar faszyzmu), Pomnik lotników, przy Placu Bohaterów Szkoły Orląt oraz Kościół Chrystusa Miłosiernego, przy ulicy Wiślanej (drewniany kościół, pierwotnie cerkiew w Łosicach z I połowy XVIII wieku).

Jak pozbyć się odpadów pobudowlanych w Dęblinie?

Z pomocą przyjdzie Ci nasza platforma internetowa Ecoexpress24.pl. Za jej pomocą możesz wynająć kontener na gruz Dęblin. Przyjedziemy do Ciebie z kontenerem Dęblin i odbierzemy go po paru dniach. Jak przygotować posesję na nasz przyjazd? Przede wszystkim posesja musi być utwardzona, bo zapełniony kontener na gruz Dęblin może ważyć nawet 40 lat. Musisz nam również zapewnić szeroki wjazd na posesję.

do góry