Kraśnik

Kraśnik jest jednym z największych oraz najstarszych miast w województwie lubelskim. Leży w dolinie rzeki Wyżnicy, 50 kilometrów od Lublina.

Jak kształtowała się historia Kraśnika?

Pierwsze zapiski o tym mieście pochodzą z początków XIII wieku. Dokładniej mówiąc chodzi o rok 1211, kiedy to Tatarzy próbowali zdobyć miasto i drewniany zamek. Jednak żołnierze pod dowództwem Krystyna z Kraśnika, nie dopuścili do tego. Na początku XVII wieku miasto należało do hetmana wielkiego koronnego- Jana Zamoyskiego i zostało włączone do Ordynacji Zamojskiej. Obecnie Kraśnik stanowi istotny ośrodek gospodarczy Lubelszczyzny. Nazywa się go Stolicą Polskiej Cegły. Rośnie w nim bardzo wiele owoców, w szczególności malin.
W Kraśniku znajduje się naprawdę bardzo wiele zabytków. Warto tutaj wymienić chociażby kościół parafialny, klasztor kanoników oraz ruiny zamku. Najważniejsza atrakcja Kraśnika to zalew kraśnicki. Można na nim uprawiać sporty wodne. Z każdym rokiem przyjeżdża w tym celu coraz więcej turystów.

Wywóz gruzu w Kraśniku

Kraśnik to jedno z miast, w którym zajmujemy się wywozem odpadów, w tym również gruzu. Na naszej stronie internetowej znajdziesz bardzo dużo praktycznych wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób segregować odpady i przygotować je do utylizacji. Jako jedyna firma w Polsce dajemy naszym klientom możliwość zamówienia kontenera na gruz przez internet. Klient od razu płaci, a my przywozimy do niego kontener na gruz w Kraśniku po maksymalnie 24 godzinach od złożenia zamówienia. Cała procedura jest bardzo szybka i prosta.

do góry