Biłgoraj

Biłgoraj leży w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Jest siedzibą powiatu biłgorajskiego.

Jakie zabytki trzeba zobaczyć w Biłgoraju

Ruch turystyczny w Biłgoraju jest w bardzo dużym stopniu związany z jego położeniem. Miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową, noclegową oraz usługową dla turystów, którzy chcą odwiedzić Roztocze i Puszczę Solską. W regionie przeważa turystyka rowerowa i piesza. Najważniejszym jest tak zwany Green Velo, który biegnie przez całą Polskę wschodnią aż na Podkarpacie. Najchętniej odwiedzanymi przez turystów obiektami rekreacyjnymi są:

  • zalew w osiedlu Bojary,
  • kryta pływalnia i miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jeżeli natomiast chodzi o zabytki w Biłgoraju, to po II wojnie światowej nie ocalało ich zbyt wiele.

Warto jednak wymienić kilka z nich, na przykład: barokowy kościół Trójcy Świętej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, eklektyczny kościół św. Jerzego z drugiej połowy XVIII w., czy zespół Sanktuarium św. Marii Magdaleny. Oprócz obiektów sakralnych w Biłgoraju znajdują się: dworek modrzewiowy z XIX w. przy ul. Tadeusza Kościuszki, spichlerz zbożowy z połowy XIX w., murowana brama z XIX wieku i otaczający ją Park im. Stanisława Nowakowskiego.

Zapewniamy szybki wywóz odpadów w Biłgoraju

Współpracujemy z najlepszymi firmami zajmującymi się wywozem śmieci. Specjalizujemy się w odpadach wielkogabarytowych i pobudowlanych, w tym również gruzu. Oferujemy wynajem kontenerów na gruz. Odbierzemy go z Twojej posesji w wybranym przez Ciebie terminie.

do góry