Muszyna

Muszyna jest historyczną miejscowością w województwie małopolskim, położoną blisko Krynicy oraz Nowego Sącza, w malowniczej dolinie Popradu, u zbiegu potoków Muszynka oraz Szczawnik.

Wody lecznicze w Muszynie

Na obszarze Muszyny zostały odkryte duże źródła wód leczniczych, które sprawiły, że miejscowość stała się znanym uzdrowiskiem oraz doskonałą bazą turystyczną. Jest w niej wiele odwiertów oraz rozlewni wód mineralnych.

Zabytki w Muszynie

Najważniejszym zabytkiem są ruiny zamku w Muszynie, na Górze Baszta. Są to ruiny średniowiecznego zamku starostów Państwa Muszyńskiego. Do dzisiaj górują nad miastem. Pierwszym gród zbudowany z drewna był tutaj już w XI wieku. Dopiero w XIV wieku został on wzmocniony kamieniami oraz podmurowany. Do dziś zachowały się fragmenty murów oraz część graniastej wieży. Z góry można zobaczyć panoramę Muszyny oraz Poprad. Kolejnym bardzo ważnym zabytkiem jest Muzeum Regionalne w Muszynie, przy ulicy Krzywej 1. Muzeum mieści się w odnowionym dawnym zajeżdzie, który był częścią podzamkowego zespołu dworskiego. Kolejnym wartym zobaczenia obiektem zabytkowym w Muszynie jest Kościół Św. Józefa przy ulicy Kościelnej. Jest to przepiękny zabytkowy kościół w stylu barokowym. Pochodzi z przełomu XVII oraz XVIII wieku. We wnętrzu znajdują się: klasycystyczny ołtarz główny z XIX wieku z gotycką rzeźbą Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz Tabernakulum w kształcie świątyni.

Wywóz odpadów w Muszynie

Zajmujemy się wywozem gruzu Muszyna. Oferujemy również wynajem kontenerów Muszyna w różnych rozmiarach.

do góry