Racibórz

Wywóz gruzu i innych odpadów w Raciborzu

Wpisz dokładną lokalizajcę - miasto i ulicę,następnie wybierz rodzaj odpadów.

Racibórz jest pięknym historycznym miastem w województwie śląskim. Leży w zakolu rzeki Odry, blisko Rybnika i Wodzisławia Śląskiego, przy trasie numer 935.

Racibórz- miejscowość turystyczna

Aktualnie Racibórz jest miastem zielonym, przyjaznym dla turystów. Ma dobrze rozwinięte Miejskie Centrum Informacji. Turystów przyciąga tutaj wspaniała architektura, zabytki sakralne, folklor i przyroda otaczająca miasto.

Historia Raciborza

Miejscowość ta ma bogate tradycje historyczne. Początki grodu datuje się na IX wiek. Następnie Racibórz wspomniany był w Kronice Galla Anonima. W 1108 roku mieszkańcy mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, ale przez pomyłkę, biorąc ich za sojuszników, otworzyli im bramę. Dzięki temu Racibórz stał się częścią Polski i siedzibą polskiego kasztelana. W 1241 roku, gdy cała Polska poddała się najazdom tatarskim, gród raciborski dzielnie walczył z wrogiem. Najwybitniejszym władcą Raciborza był niewątpliwie Mieszko I Plątonogi zwany Laskonogim, syn Władysława II Wygnańca, wnuk Bolesława Krzywoustego. Rządził w XII wieku. Stworzył on księstwo opolsko-raciborskie z siedzibą w Raciborzu. Pod koniec swoje życia, był władcą również w Krakowie. Z tego względu był jedynym pochodzącym z Raciborza władcą Polski. Z Raciborza wywodzi się Eufrozyna, czyli matka króla Władysława Łokietka.

Wywóz gruzu i odpadów w Raciborzu

W naszej ofercie znajduje się wywóz różnego typu odpadów i gruzu w Raciborzu. Wywozimy między innymi odpady niebezpieczne, takie jak azbest oraz odpady pobudowlane, takie jak czysty gruz oraz gruz zmieszany.

do góry