Zamówienia telefoniczne: 669 011 011

Rybnik

Usługi wywozu gruzu i odpadów w Rybniku

Wpisz dokładną lokalizajcę - miasto i ulicę, np. Rybnik Śląska 1.

Następnie wybierz rodzaj odpadów.

Rybnik to bardzo dobrze zarządzane i zielone miasto na Śląsku. Zdobyło I miejsce w konkursie "Zielone Miasto 2000". Rybnik nazywany jest bardzo pięknie ,,miastem kwiatów i ogrodów.”

Najważniejsze zabytki w Rybniku

Rybnik jest rajem dla rowerzystów. Znajduje się tutaj najdłuższa sieć ścieżek rowerowych w Polsce. Ma aż 100 km. Ścieżka prowadzi aż do ogromnego parku krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich. W Rybniku warto zobaczyć przede wszystkim Zamek, którzy znajduje się przy Mikołaja Kopernika 2. Początki tego zamku datuje się na przełom XII i XIII wieku. Jest to budynek reprezentujący styl późnobarokowy oraz klasycystyczny. Obecnie mieści się w nim siedziba Sądu Rejonowego. Jeżeli lubisz zwiedzać kościoły, to z pewnością zainteresuje Cię również Stary kościół w Rybniku (kościół Matki Boskiej Bolesnej). Warto obejrzeć w nim między innymi późnogotyckie płaskorzeźby.

Pozostałe atrakcje w Rybniku to: Zalew Rybnicki (doskonałe miejsce do wycieczek i uprawiania sportów wodnych), Rybnicki Park Atrakcji (spodoba się dzieciom, znajduje się tutaj Dino Park i Kraina Bajek), korty tenisowe w Rybniku (można uczyć się gry na różnym poziomie zaawansowania).

Gdzie działamy w Rybniku?

W Rybniku zajmujemy się wywozem gruzu. Wiemy, że samodzielnie pozbycie się gruzu jest dość trudne, więc chętnie Ci w tym pomożemy. Gdzie działamy? Możesz zamówić kontener na gruz z następujących dzielnicach w Rybniku: Boguszowice Osiedle, Boguszowice Stare, Chwałowice, Chwałęcice, Golejów, Gotartowice, Grabownia, Kamień, Kłokocin, Ligota - Ligocka Kuźnia, Meksyk, Niedobczyce, Niewiadom, Maroko-Nowiny, Ochojec, Orzepowice, Paruszowiec-Piaski, Popielów, Radziejów, Rybnicka Kuźnia, Rybnik - Północ, Smolna, Śródmieście, Stodoły, Wielopole, Zamysłów oraz Zebrzydowice.

Wywóz odpadów Rybnik - jak to działa?

Chcesz pozbyć się odpadów budowlanych? Wywóz śmieci w Rybniku może być bardzo wygodny dzięki możliwości wynajmu kontenerów w EcoExpress24.pl. Wystarczy zamówić kontener na wybrane odpady na naszej stronie, a profesjonalna firma podstawi go we wskazane miejsce. Po wypełnieniu go odpadami i upływie terminu wynajmu kontener zostanie odebrany, a odpady trafią do miejsc, gdzie zostaną właściwie zutylizowane lub przetworzone.

Wywóz śmieci Rybnik - jakich odpadów budowlanych możesz się pozbyć z EcoExpress24.pl?

Wywóz śmieci w Rybnik z EcoExpess24.pl obejmuje odpady budowlane. Co się do nich zalicza?

  • Gruz czysty - cegły, beton, mury, tynki, dachówki (dopuszczalna śladowa domieszka ceramiki).
  • Gruz zmieszany - gruz z maksymalnie 5% domieszką ceramiki, glazury, złomu, opakowań po materiałach budowlanych (szkło, PET, wiaderka), mało zanieczyszczonych folii malarskich).
  • Odpady poremontowe i pobudowlane - np. płyty kartonowo gipsowe, złom, styropian, drewno, siatki montażowe, narzędzia, folie malarskie i ogrodowe, opakowania po materiałach budowlanych.
  • Odpady wielkogabarytowe - np. meble, rury, deski, panele, duży sprzęt sportowy i zabawki, stolarka drzwiowa.

 

 • Odpady z papy.

 

 • Odpady z wełny mineralnej.

Każdy z powyższych rodzajów odpadów budowlanych wymaga wynajęcia osobnego kontenera. Wynika to z faktu, że poszczególne z nich mogą zostać przetworzone i ponownie wykorzystane lub wymagają właściwej utylizacji z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Wpływa to oczywiście na koszt wywozu poszczególnych odpadów.

Wywóz odpadów budowlanych w Rybniku - ile to kosztuje?

Koszt wynajmu kontenera na odpady w Rybniku zależy od kilku czynników, tj. lokalizacji, rodzaju odpadów, pojemności kontenera, okresu wynajmu.

Całkowity koszt usługi możesz poznać, określając w zamówieniu wszystkie istotne czynniki. Jeśli chcesz poznać cenę wywozu odpadów w Rybniku, określ dokładną lokalizację, wskaż rodzaj odpadów, których chcesz się pozbyć a następnie wybierz spośród dostępnych kontenerów ten o optymalnej pojemności, a także określ termin wynajmu kontenera.

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady w Rybniku?

Prawidłowe zagospodarowanie odpadów budowlanych to Twój obowiązek, dlatego pod groźbą otrzymania wysokiej kary nie możesz wyrzucać ich do pojemników na odpady komunalne czy na nielegalne wysypiska. Samodzielny wywóz odpadów w Rybniku do PSZOK może być problematyczny z przyczyn logistycznych, a ponadto nie każdy Punkt posiada odpowiednie zaplecze do przyjmowania niektórych odpadów, np. odpadów niebezpiecznych. 

W związku z tym najkorzystniej jest wynająć kontener i powierzyć gospodarowanie odpadami profesjonalnej, posiadającej stosowne uprawnienia firmie. Wynajmując kontener na odpady w Rybniku, masz pewność, że odpady budowlane zostaną prawidłowo zutylizowane lub zrecyklingowane.

Wywóz odpadów Rybnik - zamów kontener na ecoexpress24.pl

Szukasz łatwego, wygodnego i legalnego sposobu na wywóz odpadów w Rybniku? Wystarczy, że skorzystasz z serwisu ecoexpress24.pl i wynajmiesz kontener na odpady. Jak to zrobić? Nie musisz zakładać konta w serwisie, wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę, określisz rodzaj odpadów, których chcesz się pozbyć i wskażesz dokładną lokalizację.

Po wykonaniu tych prostych kroków zobaczysz dostępne w Twojej lokalizacji kontenery. Wybierz optymalną pojemność kontenera i przejdź do zamówienia. Na stronie zamówienia uzupełnij formularz o niezbędne informacje i przejdź do płatności online. Po zaksięgowaniu wpłaty przekażemy usługę do realizacji.

W Rybniku dostępne są kontenery na odpady o pojemności 7 lub 36 m3. Jeśli wytwarzasz niewielką ilość odpadów lub nie możesz postawić kontenera na posesji, możesz zakupić worek Big-Bag i zamówić usługę jego odbioru.

Odbiór odpadów Rybnik - czego możesz się pozbyć?

Wynajmując kontener na odpady na ecoexpress24.pl, możesz pozbyć się różnych rodzajów odpadów budowlanych, które wytwarzasz w czasie budowy, remontu, przeprowadzki czy rozbiórki. W Rybniku możesz wynająć kontenery na:

 • gruz czysty - gruz ceglany i betonowy, dachówki, mury i tynki, niewielka ilość ceramiki;
 • gruz zmieszany - gruz z maksymalnie 5% domieszką ceramiki, glazury, złomu, szkła, tworzyw sztucznych, opakowań PET, mało zanieczyszczonych folii malarskich;
 • odpady poremontowe - w kontenerze mogą znaleźć się złom, opakowania po materiałach budowlanych, drewno, folia malarska, siatki montażowe, styropian, narzędzia budowlane, tworzywa sztuczne;
 • odpady wielkogabarytowe - w Rybniku wywóz gabarytów pozwala pozbyć się tak śmieci, jak np. panele, meble, dywany i wykładziny, ramy okienne, rury, drzwi, wanny i zlewozmywaki;
 • wełnę mineralną - jako odpad niebezpieczny wymaga specjalnej utylizacji.

Wynajem kontenera na odpady w Rybniku - dlaczego warto?

Obowiązek prawidłowego gospodarowania odpadami budowlanymi leży w gestii każdego, kto je wytwarza. Samodzielny wywóz odpadów do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych może okazać się trudny, np. ze względu na dużą ilość odpadów lub ograniczenia PSZOK-ów, które mogą wynikać m.in. z braku warunków do przyjmowania odpadów niebezpiecznych czy odpadów o dużych gabarytach.

Po Twojej stronie leży wyłącznie wypełnienie kontenera właściwym rodzajem odpadów. Podstawienie go pod wskazany adres i odbiór to zadanie profesjonalnej, posiadającej stosowne uprawnienie firmy.

Odpady zostaną przewiezione na właściwe wysypiska w celu przeprowadzenia ich prawidłowej utylizacji lub na instalacje, gdzie zostaną poddane procesowi recyklingu.

Bądź eko - zapewnij prawidłowy wywóz odpadów w Rybniku

Wyrzucanie odpadów budowlanych do pojemników na śmieci komunalne lub na nielegalne wysypiska, grozi wysokimi karami, a ponadto szkodzi środowisku naturalnemu i może stanowić zagrożenia dla zdrowia. Dlatego najkorzystniej jest zdecydować się na profesjonalny odbiór odpadów w Rybniku - wszystko odbywa się legalne i zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

do góry