Radzionków

Radzionków jest miastem w województwie śląskim, położonym blisko Bytomia, Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór, w pobliżu autostrady A1.

Atrakcje turystyczne w Radzionkowie

W Radzionkowie jest jedyne w Polsce Muzeum Chleba przy ul. Nałkowskiej 5. To interesujące prywatne muzeum, którym można nie tylko obejrzeć stare sprzęty i urządzeni, ale też samodzielnie upiec bułeczkę lub małą chałkę. Wyjątkowym miejscem w Radzionkowie jest Księża Góra przy ulicy Księżogórskiej. Jest to najwyższe wzniesienie na Garbie Tarnogórskim (357 m n.p.m.). Właśnie na tej górze w okresie międzywojennym został otwarty park, z inicjatywy Jerzego Ziętka. W Radzionkowie znajduje się również MOSiR, który w 2010 roku przeszedł gruntowną rewitalizację.

Są w nim następujące obiekty: kąpielisko, boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz korty tenisowe. Dla dzieci są place zabaw, darmowy mini park liniowy i siłownia na powietrzu. W Radziejowie można naprawdę bardzo aktywnie spędzić czas, dzięki trasom rowerowym i ścieżkom do nordic walking. Warto również odwiedzić Śląski Ogród Botaniczny. Wstęp jest bezpłatny. Przy ulicy Nałkowskiej 51 jest Mini Skansen Górniczy. Znajdują się w nim kapliczka Św. Barbary i kilka urządzeń z Kopalni Powstańców Śląskich. Jeżeli chodzi natomiast o zabytki w Radzionkowie, to nie można zapomnieć o zabytkowym kościele świętego Wojciecha z 1875 roku ze strzelistą wieżą.

Wywóz gruzu w Radzionkowie

Nasza firma zajmuje się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym gruz. Możesz również zamówić u nas przez internet kontener na gruz w Radzionkowie.

do góry