Ruda Śląska

Ruda Śląska leży na Górnym Śląsku, w centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Powstała w 1959 roku z połączenia miast Ruda i Nowy Bytom.

Zabytki w Rudzie Śląskiej

W dzielnicy Nowy Bytom stoi Kościół Św. Pawła Apostoła z 1912 roku. Jest to neoromańska bazylika z masywną wieżą. Świątynia stoi przy Placu Jana Pawła II. Warto zwiedzić również Osiedle Kaufhaus, czyli zabytkowe osiedle robotnicze. Zostało wybudowane dla pracowników huty "Pokój". Nazwa osiedla wzięła się od domu handlowego Kaufhaus. Natomiast w dzielnicy Orzegów znajduje się Kościół Św. Michała Archanioła. Został wybudowany w latach 1894-95. Warto odwiedzić jeszcze Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes. Jest to późnobarokowy kościół z 1806 roku. Obiekt kultu stanowi w nim Grota Lourdzka. Wielbicielom skansenów na pewno spodoba się Grodzisko Kochłowickie pochodzące z XIII-XV wieku. Można zobaczyć w nim dobrze zachowaną fosę oraz podgrodzie. Jest to najstarszy zachowany zabytek Rudy Śląskiej.

Czym się zajmujemy w Rudzie Śląskiej?

Świadczymy usługi za zakresu wywozu gruzu. Przywieziemy Ci odpowiedni kontener, w który będziesz mógł go zapakować. Sam wybierasz wielkość kontenera na gruz oraz termin, w którym mamy Ci go dostarczyć. Przyjmujemy gruz zarówno czysty, jak i zmieszany oraz odpady pobudowlane. W kontenerze na czysty gruz nie może się znaleźć między innymi: wełna mineralna i szklana, płyty izolacyjne, odpady niebezpieczne, np. puszki i wiaderka po farbach. Pamiętaj też, że odbiór czystego gruzu jest tańszy niż zmieszanego. Chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni kontener na gruz.

do góry