Kalety

Kalety są niewielką miejscowością w północnej części województwa śląskiego, położoną na północ od Tarnowskich Gór oraz Miasteczka Śląskiego, przy trasie nr 908, nad rzeką Mała Panew.

Atrakcje w Kaletach

Zalew Zielona w Kaletach to doskonałe miejsce do wypoczynku dla mieszkańców i turystów z dalszych okolic. Zbiornik został stworzony na rzece Mała Panew. Jest złożony z dwóch stawów. Powstał po tym jak zalano dawne wyrobiska rud żelaza. Dziś Zalew Zielona pełni funkcję typowo rekreacyjną. Znajduje się tutaj ośrodek wypoczynkowy i kemping, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wokół Zalewu Zielonego biegnie ścieżka dydaktyczna Zielona Pętla. Można z niej podziwiać wszystkie atrakcje jeziora. Na wyspie małego stawu został wybudowany zabytkowy wiatrak, który jest symbolem tego miejsca.

Kolejną atrakcją jest Zielona Pętla w Kaletach. Kolorem zielonym jest oznaczony szlak, który prowadzi wokół Zalewu Zielona i okrąża oba stawy. Łączna długość trasy to 9 kilometrów. W lato jest wykorzystywana jako ścieżka rowerowa, zimą jest trasą narciarstwa biegowego, a przez cały rok mogą z niej korzystać miłośnicy nordic walking. Ciekawe jest to, że na trasie można spotkać żeremie bobrowe, dziką zwierzynę, łabędzie i inne ptaki wodne. W okolicy warto jeszcze zobaczyć Pałac myśliwski w Kaletach Zielonej oraz Kościół Św. Józefa w Kaletach Jędrysku.

Wywóz gruzu w Kaletach

W Kaletach zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych. Chętnie odbierzemy od Ciebie gruz czysty i zmieszany w wybranym przez Ciebie terminie. Wynajmujemy również kontenery na gruz w Kaletach.

do góry