Jastrzębie- Zdrój

Jastrzębie- Zdrój jest jednym z ośrodków Rybnickiego Okręgu Węglowego województwie śląskim. Znajduje się tutaj bardzo znane uzdrowisko oraz liczne zabytki.

Najciekawsze miejsca w Jastrzębiu- Zdroju

Jastrzębie Zdrój pewnie dziś nie prezentowałoby się tak dobrze, gdyby nie odkryto w nim wód solankowych. Dzięki temu powstało tutaj uzdrowisko, które działało d połowy XIX wieku do lat 90-tych XX wieku. Natomiast w latach 50-tych XX wieku zostały tutaj odkryte znaczne zasoby węgla kamiennego. To oczywiste, że Jastrzębie- Zdrój szybko przekształciło się w ośrodek przemysłowy. Obecnie są tutaj trzy kopalnie zrzeszone w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Najciekawsze zabytki w Jastrzębiu- Zdroju to: Pałac w Boryni, Dom Zdrojowy w Jastrzębiu, Kościół Św. Barbary i Józefa, Sanktuarium Opatrzności Bożej, Kościół Wszystkich Świętych, Dwór obronny w Bziu, dzielnicy Jastrzębia, Park Zdrojowy - założony na początku lat 60-tych XIX wieku, Łazienki I, Łazienki II, Łazienki III, Willa Masnówka, Pijalnia wód oraz Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym.

W jakich dzielnicach Jastrzębia- Zdroju działamy?

Jesteśmy firmą zajmującą się wywozem gruzu oraz wynajmem kontenerów na gruz. Możesz zamówić nasze usługi w następujących sołectwach i osiedlach Jastrzębia- Zdroju: Borynia, Bzie, Moszczenica, Ruptawa, Skrzeczkowice, Szeroka, Arki Bożka, Barbary, Bogoczowiec, Chrobrego, Gwarków, Jastrzębie Górne i Dolne, Morcinka, Pionierów, Przyjaźń, Staszica, Tuwima, 1000-lecia Szeroka, Zdrój, Złote Łany oraz Zofiówka.

do góry