Województwo śląskie

Jaworzno

Jaworzno to główny ośrodek Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Jest to również jedno z większych miast w województwie śląskim, leżące przy trasie nr 79.

Dlaczego warto odwiedzić Jaworzno?

Jaworzno jako miejscowość prawdopodobnie zaczęło funkcjonować w XIII wieku. To od zarania miasto górnicze. Najpierw wydobywano tutaj srebro i ołów, a następnie węgiel kamienny. W Jaworznie w 1767 roku powstała pierwsza w Polsce kopalnia węgla kamiennego. Jedną z największych atrakcji dla turystów jest Zalew Sosina z plażą, strzeżonym kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu pływającego. W Jaworznie warto odwiedzić również Muzeum Miasta Jaworzna, aby dowiedzieć się trochę więcej o jego historii. Osobom, które lubią zabytki polecamy Kolegiatę Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w Jaworznie (świątynia z XVI wieku z cudownym obrazem Matki Bożej Jaworznickiej, znajduje się w niej jeden z największych witraży w Europie) oraz Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (warto tu zobaczyć ukoronowany przez Jana Pawła II obraz). W Jaworznie znajdują się też dwa kamieniołomy: Kamieniołom Koparki oraz Kamieniołom Sodowa Góra.

Platforma ecoexpress24.pl w Jaworznie

Zrzeszamy firmy zajmujące się odbiorem odpadów, w szczególności odpadów budowlanych z całej Polski. Zajmujemy się ekspresowym odbiorem i utylizacją gruzu. Oferujemy wynajem kontenerów na gruz w Jaworznie. Działamy nie tylko w Jaworznie, ale również w innych miastach z województwa śląskiego. Serdecznie zachęcamy do wypróbowania naszych usług. Działamy szybko i profesjonalnie.

zobacz inne miasta w województwie
do góry