Pacanów

Pacanów jest sławną miejscowością w Polsce. Leży w województwie świętokrzyskim, na Ponidziu, nieco na południowy wschód od Buska Zdroju.

Z czego słynie Pacanów?

Miasto stało się popularne dzięki "Przygodom Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego. W dodatku w ostatnich latach powstało tutaj Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Koziołek Matołek jest w Pacanowie po prostu prawie w każdym miejscu. Kiedyś mieszkała tutaj żyła rodzina kowali o nazwisku Kozy, którzy bardzo wcześnie zaczynali pracę. To budziło innych mieszkańców i w ten sposób rozpoczynał się kolejny dzień. Stąd się wzięło powiedzenie "w Pacanowie kozy kują".

Atrakcje w Panacowie

Na pierwszym miejscu oczywiście trzeba wymienić Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, przy ulicy Makuszyńskiego. Jest to kolorowy i niezwykle atrakcyjny park rozrywki dla dzieci, poświęcony Koziołkowi Matołkowi. Znajduje się tu wspaniały spacerowy i odpoczynkowy. Odbywają się tutaj ciekawe warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci. Kolejnym zabytkiem jest Ratusz w Pacanowie przy Rynku. Jest to współczesna budowla stylizowana na wiek XIX, na małomiasteczkową zabudowę. Na ratuszu znajduje się symbol miasta, czyli koza. W Pacanowie warto jeszcze zobaczyć Rynek, czyli główny plac miasteczka. Są tu postacie z bajek i Koziołek Matołek.

Wywóz śmieci w Pacanowie

W Pacanowie zajmujemy się wywozem odpadów poremontowych, w tym gruzu Pacanów. Mamy kontenery na gruz Pacanów w bardzo wielu rozmiarach. Wywozimy zarówno gruz czysty, jak i zmieszany. Zapraszamy!

do góry