Starachowice

Starachowice są miastem w województwie świętokrzyskim, leżącym na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego, na trasie numer 42, między Skarżysko-Kamienną a Ostrowcem Świętokrzyskim.

Starachowice znajdują się w dolinie rzeki Kamiennej. Są otoczone przez liczne lasy, które są pozostałością po Puszczy Świętokrzyskiej.

Atrakcje w Starachowicach

Pierwszym zabytkiem jest z pewnością Zakład wielkopiecowy, przy ulicy Wielkopiecowej 1. Jest to bardzo ciekawy i cenny kompleks z XIX wieku. Najstarsze budynki powstały około 1840 roku. Niektóre są niestety już całkowitą ruiną, ale część z nich zachowała się w naprawdę dobrym stanie. Kompleks jest wartościowym zabytkiem industrialnym. To jedyny zachowany w Europie kompletny hutniczy ciąg technologiczny. Na terenie zakładu zostało utworzone Ekomuzeum. Leży na Szlaku Zabytków Techniki województwa świętokrzyskiego.

Kolejny zabytek to Kościół Św. Trójcy, przy ulicy Kościelnej 12. Świątynia została wybudowana w 1681 roku. Pod koniec XIX wieku była gruntownie przebudowana. Gdy jest gorąco, to warto wybrać się nad Zbiornik wodny Pasternik, przy ulicach Kieleckiej i Radomskiej. Zbiornik został podzielony groblą na dwie części: rekreacyjną i ujęciową. Rekreacyjna jest oczywiście dostępna dla turystów i mieszkańców Starachowic. W Starachowicach znajdują się również dwa kąpieliska.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Starachowicach

W Starachowicach prowadzimy działalność polegającą na wywozie oraz ekologicznej utylizacji odpadów pobudowlanych. Możesz u nas wynająć kontener na gruz.

Potrzebujesz innych usług, związanych z wywozem gruzu, wywozem odpadów poremontowych, transportem gruzu, wywozem odpadów, kontenerami na gruz, wywozem odpadów zielonych, wywozem odpadów pobudowlanych czy wynajmu kontenerów na gruz? Sprawdź inne usługi dostępne w Twojej lokalizacji!

Sprawdź ile kosztuje wywóz gruzu w Twojej lokalizacji!

do góry