Nowy Korczyn

Nowy Korczyn jest niewielkim, ale bardzo interesującym, historycznym miasteczkiem, które leży na południowych krańcach Ponidzia, przy ujściu Nidy do Wisły. Tutaj kończy się trasa spływów kajakowych.

Nowy Korczyn charakteryzuje się małomiasteczkową zabudową. Znajdują się tu dwa gigantyczne kościoły, które stoją blisko siebie.

Zabytki w Nowym Korczynie

Najważniejszym zabytkiem w Nowym Korczynie jest Kościół Św. Trójcy, przy ulicy Farnej. Jest to reprezentacyjny, renesansowy kościół, który stanął na miejscu gotyckiego, drewnianego kościółka. Wyposażenie świątyni jest przede wszystkim barokowe. Jednak są też elementy renesansowe, na przykład wspaniały portal, który prowadzi do kościoła.

We wnętrzu warto zobaczyć sklepienia oraz ołtarz główny. Kolejnym interesującym zabytkiem jest Klasztor franciszkanów z kościołem Św. Stanisława, przy ulicy Franciszkańskiej. Klasztor powstał jeszcze w XIII wieku, z inicjatywy Bolesława Wstydliwego i jego żony Kingi, późniejszej Świętej. W XIV wieku rozbudował go Kazimierz Wielki. To gotycka, ceglana świątynia, z XIII-wiecznym prezbiterium z cennym krzyżowo-żebrowym sklepieniem oraz dobudowaną później dzwonnicą. Obecnie znajdują się tutaj kościół parafialny i sanktuarium Św. Kingi.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Nowym Korczynie

W tej miejscowości zajmujemy się wywozem gruzu Nowy Korczyn. Z chęcią wypożyczymy Ci kontener na gruz Nowy Korczyn w wybranym przez Ciebie rozmiarze. Dowozimy kontenery Nowy Korcz na posesję oraz odbieramy je po kilku dniach. Zapewniamy atrakcyjne ceny.

do góry