Busko Zdrój

Busko-Zdrój jest uzdrowiskowym miastem leżącym w malowniczym regionie Ponidzia, w województwie świętokrzyskim, blisko Pińczowa. 90 km dzieli Busko Zdrój od Krakowa, leży przy trasie krajowej Kielce - Tarnów.

Historia Buska

Historia Buska jest bardzo długa. Początki miasta to XII wieku. Wtedy Busko Zdrój było osadą pasterską, hodującą konie dla drużyn książęcych. Wtedy żył również rycerz Dersław, który około 1180 roku sprowadził do Buska zakon Norbertane. W 1287 roku osada otrzymała prawa miejskie od księcia Leszka Czarnego, którego pomnik znajduje się dzisiaj na deptaku. Kąpiele w Busku Zdroju przyciągały największe znakomitości, na przykład króla Władysława Jagiełłę z żoną Jadwigą.

Uzdrowisko w Busku-Zdroju

Lecznictwo uzdrowiskowe Buska-Zdroju opiera się na wyjątkowych wodach mineralnych - solankach siarczkowo-siarkowodorowych. Najważniejszym składnikiem wód mineralnych jest jon siarczkowy. W czasie kąpieli przez skórę dostaje się on do organizmu. Wody stosowane są w leczeniu zapalenia stawów, chorób kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, dyskopatii, rwie kulszowej, chorobach neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych, w nadciśnieniu tętniczym, zwężeniach naczyń kończyn dolnych oraz chorobach dermatologicznych. W Busku- Zdroju znajduje się kilka zakładów leczniczych. Wykonuje się w nich zabiegi balneologiczne, rehabilitacyjne oraz fizykoterapię.

Wywóz gruzu w Busku Zdroju

W Busku Zdroju zajmujemy się wywozem oraz ekologiczną utylizacją odpadów. Zamów kontener na gruz w Busku Zdroju za pomocą naszej platformy internetowej. Sprawdź również oferowane przez nas worki Big-Bag

do góry