Bodzentyn

Bodzentyn jest jednym z najstarszych miast w województwie świętokrzyskim. Jest położone na północny wschód od stolicy regionu - Kielc, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 751 i 752.

Historia Bodzentyna

W czasach średniowiecza Bodzentyn był jednym z najważniejszych ośrodków miejskich w okolicy. Prawa miejskie otrzymał w 1355 roku. Od XV do XVIII wieku stanowił ważny ośrodek rzemiosła i handlu. Natomiast w XIX wieku Bodzentyn był dużym ośrodkiem przemysłowym. Działały tutaj: cegielnia, fabryka porcelany, kuźnie i zakłady sukienne. Bodzentyn stracił prawa miejskie w 1870 roku. Natomiast w 1994 roku je odzyskał w czasie II wojny światowej w okolicy Bodzentyna działały oddziały partyzanckie AK pod wodzą Jana Piwnika - Ponurego.

Atrakcje w Bodzentynie

W miasteczku Bodzentyn znajdują się dwa rynki - Rynek Górny i Rynek Dolny (plac Żwirki). Obok Rynku Górnego, przy ulicy Kościelnej, stoi Kościół Św. Stanisława. W Bodzentynie warto zobaczyć również ruiny średniowiecznego zamku, które są blisko Rynku Górnego. Najlepiej dojść tam ulicą Słoneczną.

Wywóz odpadów w Bodzentynie

Stworzyliśmy nowoczesną platformę internetową Ecoexpress24.pl, służącą do zamawiania kontenerów. Mamy kontenery na gruz z bardzo wielu rozmiarach. Jedną z naszych ogromnych zalet jest szybkość działania. Kontener znajdzie się na Twojej posesji maksymalnie w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Aby zwiększyć komfort naszych użytkowników, wprowadziliśmy szybkie płatności online. Na stronie internetowej znajdziesz dokładne informacje, jak przygotować posesje na nasz przyjazd.

do góry