Tarnobrzeg

Tarnobrzeg jest ładnym miastem w województwie podkarpackim. Leży wzdłuż prawego brzegu Wisły, blisko Sandomierza, nad Zalewem Machowskim.
Tarnobrzeg jest dużym ośrodkiem miejskim. Swoją nazwę wziął od nazwiska Tarnowskich, czyli fundatorów miasta. Tarnobrzeg historycznie swoim zasięgiem obejmuje następujące jednostki: Dzików, Machów, Wielowieś, Miechocin, Sielec, Podłęże, Sobów, Mokrzyszów.

Jakie zabytki znajdują się w Tarnobrzegu?

Pierwszym z nich jest Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu Dzikowie, przy ulicy Sandomierskiej 27. Początki tej budowli sięgają XV wieku. Obecnie została pięknie odremontowana i jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Drugim ciekawym obiektem jest Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu przy Rynku (barokowy kościół). Kolejny zabytek to Klasztor Dominikanów przy Sanktuarium na Rynku. W Tarnobrzegu warto jeszcze zobaczyć Kościół św. Marii Magdaleny w Miechocinie (gotycka budowla), Synagogę na Starym Mieście (aktualnie mieści się tutaj Biblioteka Miejska) oraz Cmentarz żydowski w Tarnobrzegu na Serbinowie.

Atrakcje w Tarnobrzegu

Do atrakcji Tarnobrzega na pewno można zaliczyć Jezioro Tarnobrzeskie przy ulicy Mickiewicza. Jest to urokliwy i atrakcyjny pod względem turystycznym zbiornik wodny. Powstał przez zalanie wodą z Wisły wyrobiska górniczego po kopalni siarki w Tarnobrzegu. Znajduje się tutaj plaża miejska.

Wywóz i ekologiczna utylizacja śmieci w Tarnobrzegu

Naszym zajęciem jest wywożenie odpadów. W szczególności specjalizujemy się w odpadach pobudowlanych, w tym w gruzie czystym i zmieszanym. Odbieramy również papę i azbest.

Zobacz inne miasta blisko położone w tej okolicy: Rzeszów, Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec

do góry