Zaklików

Zaklików jest miastem w województwie podkarpackim, w powiecie stalowowolskim, siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Zaklików. Miasto jest położone na Równinie Biłgorajskiej.

Atrakcje turystyczne w Zaklikowie

Jednym z zabytków w Zaklikowie jest Kościół Św. Anny. Wygląda dość dziwnie, ze względu na zwyczaj z przytwierdzania tabliczek trumiennych. Jest to zabytkowy kościół wybudowany z modrzewia. Obecnie pełni funkcję kaplicy cmentarnej. Został wybudowany około 1580 roku. Był wiele razy remontowany od XVIII do XX wieku. W XIX wieku zostały do niego dobudowane zakrystia oraz kruchta. Kościół znajduje się na cmentarzy ogrodzonym murem, z wejściem od zachodu przez bramę-dzwonnicę. Ciekawym zwyczajem jest na zewnętrznych ścianach kościoła tabliczek z nazwiskami z trumien zmarłych mieszkańców parafii.

Obok można zobaczyć dawny cmentarz żydowski z nielicznie zachowanymi macewami. Kościół parafialny Zaklikowa, to pochodzący z początku XVII wieku barokowy kościół pod wezwaniem św. Trójcy. Najcenniejszym zabytkiem w nim jest wykonana w drewnie lipowym XV-wieczna płaskorzeźba ze szkoły Wita Stwosza. Obok kościoła znajduje się murowana dzwonnica z 1786 roku z trzema dzwonami. W tej parafii warto również zobaczyć następujące kaplice: w Karkówce, w Antoniówce, w Irenie w Domu Opieki Społecznej i w zgromadzeniu zakonnym Sióstr św. Józefa na Radnej Górze.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Zaklikowie

Zajmujemy się wywozem odpadów podbudowlanych. Naszą specjalnością jest gruz Zaklików. Wywozimy czysty oraz zmieszany gruz Zaklików.

do góry