Łańcut

Łańcut jest przepięknym miastem położonym w województwie podkarpackim, mniej więcej 15 km na wschód od stolicy regionu - Rzeszowa, przy trasie numer E40.

Zamek w Łańcucie

W całej Polsce Łańcut jest sławny właśnie z powodu wspaniałego, wyjątkowego kompleksu pałacowo-parkowego. Przyjeżdżają go oglądać turyści nie tylko z naszego kraju, ale z wielu państw na świecie. Po prostu nie można, nie przyjechać do Łańcuta chociaż raz w życiu. Choćby po to, żeby zobaczyć ten słynny zamek. Jest on uważany za zabytek najwyższej światowej klasy. W skład zespołu pałacowo-parkowego wchodzą między innymi: Muzeum-Zamek, oranżeria, neobarokowy Zameczek Romantyczny, Synagoga, klasycystyczna ujeżdżalnia, Powozownia z dużą kolekcją powozów konnych, Stajnie Cugowe oraz największy w naszym kraju zbiór ikon.

Pozostałe atrakcje w Łańcucie

W Łańcucie warto również odwiedzić jedyne w Europie Kontynentalnej Muzeum Gorzelnictwa, które działa przy zakładach spirytusowych. Zakłady zostały otwarte w 1784 roku. Nie można również zapomnieć o Rynku z interesującą zabudową kamienicową z XVII wieku, która została przebudowana na przełomie XIX i XX wieku. Od 2008 roku na Runku stoi również Ławeczka braci Jana i Stanisława Centarskich w Łańcucie. Są to byli burmistrzowie miasta.

Oferujemy utylizację odpadów pobudowlanych w Łańcucie

Możesz u nas zamówić usługę podstawienia kontenera na gruz lub odbioru worka Big-Bag. Do kontenera na czysty gruz możesz wrzucić na przykład następujące odpady pobudowlane: gruz ceglany i betonowy, zmieszany gruz betonowy z ceglanym oraz niewielką zawartością ceramiki, glebę, ziemię, kamienie i piasek.

do góry