Dębica

Dębica jest niewielkim, prawie 50-tysięcznym, spokojnym miasteczkiem w województwie podkarpackim. Znane jest w całej Polsce za sprawą fabryki opon Dębica.
Ta rozwinięta produkcja sprawiła, że miasto stało się ważnym ośrodkiem przemysłowym w województwie podkarpackim. Przez miasto przepływa rzeka Wisłoka. Leżąca na Podkarpaciu Dębica jest bardzo dobrą bazą wypadową na górskie wędrówki, ponieważ w niedalekiej odległości znajduje się Łysa Góra.

Historia Dębicy

Z dokumentów wynika, że Dębica istniała już w 1293 roku. Jej pierwotna nazwa to Dambicha. Była to dość rozbudowana osada z własnym kościołem. Właśnie dzięki niemu wieś się znacząco rozwinęła, ponieważ tutaj znajdowała się lokalna siedziba kościelnych władz. W XIV wieku wieś, która należała do Świętosława Gryfita otrzymała prawo lokacyjne oraz zezwolenie na organizowanie środowych targów. Ostatecznie Dębicy prawa miejskie przyznano w 1358 roku. Później przyszły najazdy węgierskie i tatarskie, rozbiory, wojny, które spowodowały upadek miasta. Dębica zaczęła się na nowo rozwijać dopiero po II wojnie światowej.

Czym zajmujemy się w Dębicy?

Naszym głównym zajęciem jest wywóz oraz utylizacja odpadów. Zajmujemy się również odpadami niebezpiecznymi. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy szczegółowy podział odpadów, aby nasi klienci wiedzieli, co można wrzucać do którego kontenera. Oferujemy naprawdę bardzo atrakcyjne ceny za wynajem kontenera na gruz. Przyjedziemy po niego w podanym przez Ciebie terminie. Maksymalny czas wynajmu kontenera to 5 dni.

do góry