Mielec

Mielec jest miastem powiatowym, które leży w województwie podkarpackim, nad rzeką Wisłoką, na skrzyżowaniu tras numer 985 i 875, 60 km od Rzeszowa.
Mielec wyróżnia się ponad 500-letnią historią. Już w połowie XIX wieku był regionalnym centrum kulturalnym i gospodarczym. To właśnie w tej miejscowości została utworzona Specjalna Strefa Ekonomiczna "EURO-PARK MIELEC". Jest to atrakcyjny teren inwestycyjny, który daje zatrudnienie tysiącom pracowników.
Mielec jest znany również z długich tradycji lotniczych, z targów wielobranżowych oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego.

Zabytki w Mielcu

W Mielcu tak naprawdę znajdują się tylko dwa warte uwagi zabytki. Pierwszym z nich jest Pałac w Mielcu, przy ulicy Legionów 73. Jest to zabytkowy Pałacyk Oborskich. W dawnych czasach należał do rodziny hrabiów Oborskich. Od 2001 roku stanowi siedzibę Muzeum Regionalnego. Natomiast drugim zabytkiem jest Kościół Św. Mateusza w Mielcu, przy ulicy Kościuszki. Jest to wspaniała bazylika w stylu barokowym, która pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku. W 2006 roku została wyniesiona do godności bazyliki mniejszej. Jest to jednonawowa, orientowana świątynia, z bocznymi kaplicami w formie transeptu. Świątynia została zaprojektowana na planie krzyża.

Komu zlecić wywóz i utylizację śmieci w Mielcu?

Najlepszym wyborem będzie nasza platforma, czyli Ecoexpress24.pl. Współpracujemy z największymi firmami oferującymi wywóz odpadów w Polsce. Błyskawicznie i bezproblemowo zabierzemy od Ciebie gruz, papę, wełnę mineralną oraz inne odpady pobudowlane.

Potrzebujesz innych usług, związanych z wywozem gruzu, wywozem odpadów poremontowych, transportem gruzu, wywozem odpadów, kontenerami na gruz, wywozem odpadów zielonych, wywozem odpadów pobudowlanych czy wynajmu kontenerów na gruz w Mielcu? Sprawdź inne usługi dostępne w Twojej lokalizacji!

wywóz śmieci mielec

Zobacz inne miasta blisko położone w tej okolicy: Rzeszów, Przemyśl, Stalowa Wola, Tarnobrzeg

do góry