Baranów Sandomierski

Baranów Sandomierski jest interesującą miejscowością położoną w rozwidleniu Wisły i Babulówki, w województwie podkarpackim, 15 km od Tarnobrzega, oraz 20 km od Mielca, na skrzyżowaniu tras numer 985 i 872.

Historia Baranowa Sandomierskiego

Zgodnie ze słowami słynnego kronikarza- Jana Długosza, początki Baranowa Sandowmierskiego datuje się na XIII wiek. Natomiast prawa miejskie ta miejscowość otrzymała w 1354 roku. Gdy Baranów Sandomierski był własnością rodziny Leszczyńskich, została tutaj wybudowana przepiękna rezydencja i murowany kościół parafialny.

Zabytki w Baranowie Sandomierskim

Najważniejszym zabytkiem w Baranowie Sandomierskim jest zamek, przy ulicy Zamkowej. Nazywa się go „Małym Wawelem”. Jest to jedna z najbardziej okazałych rezydencji manierystycznych w Polsce. Jest dostępna dla turystów. Powstało w niej muzeum i zbrojownia. W mieście jest również zabytkowy układ urbanistyczny miasta. Ostatnim zabytkiem jest Kościół Św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim przy ulicy Kościuszki 3. To renesansowy kościół parafialny.

Atrakcje w Baranowie Sandomierskim

Najbliższe okolice Baranowa Sandomierskiego są bardzo interesujące, dzięki bogactwu krajobrazów oraz różnorodnych siedlisk. Warto zobaczyć na przykład Stawy Krasiczyńskie.

Wywóz odpadów w Baranowie Sandomierskim

W jaki sposób zamówić u nas kontener na odpady pobudowlane Baranów Sandomierski? Najlepiej jest zrobić to przez platformę internetową Ecoexpress24.pl. Cały proces trwa nie dłużej niż kilka minut. Zostaje Ci tylko czekanie na nasz przyjazd.

do góry