Korfantów

Korfantów jest historyczną miejscowością, leżącą na Opolszczyźnie, w dolinie rzeki Ścinawy Niemodlińskiej, między Nysą a Krapkowicami, na południe od autostrady A4, w niewielkiej odległości od uczęszczanych tras.

Historia Korfantowa

Miejscowość ma bardzo długie dzieje. Wiele razy zmieniała się jej nazwa. Wieś została założona jeszcze w XIII wieku jako Hurthland. Później często pojawiały się różne odmiany nazwy Friedland. Jednak z czasem została ona spolszczona do Fryląd lub Fyrląd. Nazwa Korfantów po raz pierwszy została użyta dopiero w 1946 roku, na cześć Wojciecha Korfantego. Postanowiono niemieckie pochodzenie dotychczasowej nazwy.

Zabytki w Korfantowie

Pierwszym zabytkiem w Korfantowie jest Kościół Świętej Trójcy, przy ulicy Opolskiej 3. W centrum wioski w XIII wieku została wybudowana ogromna świątynia. W następnych stuleciach była rozbudowywana. Do czasów dzisiejszych zachował się późnoromański portal wejściowy. Kolejnym zabytkiem jest zamek przy ulicy Wyzwolenia 11. Ten zespół zamkowy pochodzi z 1616 roku. Ufundowany przez Pilchnera. Był przebudowywany do XX wieku. W budynku na planie podkowy o trzech skrzydłach znajduje się dziś Opolskie Centrum Rehabilitacji, które jest otoczone przez zabytkowy park ze starymi okazami dębów.

Wywóz różnego rodzaju odpadów w Korfantowie

Ecoexpress24.pl jest to platforma internetowa przeznaczona do zamawiania kontenerów na gruz Korfantów. Działa na terenie całej Polski. Wszystko można wykonać bez wychodzenia z domu. Przyjmujemy płatności zarówno w postaci karty płatniczej, jak i przelewu tradycyjnego.

do góry