Otmuchów

Otmuchów jest pięknym miastem historycznie należącym do Dolnego Śląska. Natomiast pod względem geograficznym leży na Przedgórzu Sudeckim, w południowych rejonach województwa opolskiego, między Paczkowem i Nysą.

Historia Otmuchowa

Otmuchów jest jednym z najstarszych grodów kasztelańskich na obszarze Śląska, ponieważ pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z 1155 roku. W tamtych czasach Otmuchów był własnością biskupa wrocławskiego. Od XIV wieku Otmuchów był twierdzą z własnymi murami obronnymi. Jednak przez to, że na tych terenach toczyło się bardzo wiele wojen, Nysa zyskała na znaczeniu.

Zabytki w Otmuchowie

Na terenie Otmuchowa znajduje się zabytkowy zamek przy ulicy Zamkowej. Został on zastąpiony przez stary gród, położony na pobliskim wzgórzu. Kolejne istotne zabytki w Otmuchowie to: XVII-wieczny, barokowy kościół z wysokimi wieżami, XVI-wieczny Ratusz i Wieża Wróbla z XIV wieku. Natomiast Jezioro Otmuchowskie jest ciekawą atrakcją turystyczną dla wodniaków, plażowiczów, spacerowiczów i wędkarzy. Warto wspomnieć o tym, że jest to sztuczny zbiornik, którego budowę rozpoczęto jeszcze przez I wojną światową.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Otmuchowie

Jesteśmy firmą zajmującą się wywozem oraz utylizacją śmieci. Chętnie podstawimy na Twoją posesję kontener na gruz i odbierzemy go po paru dniach. Zamówienie możesz szybko i bezproblemowo złożyć przez internet. Możesz u nas również kupić duży worek na odpady Big Bag. Proces jego zamawiania został szczegółowo opisany na naszej stronie internetowej.

do góry