Głogówek

Głogówek jest interesującym miasteczkiem historycznym, leżącym w województwie opolskim, między Prudnikiem a Kędzierzynem Koźle.

Jest w nim naprawdę bardzo wiele zabytków, między innymi Domek Loretański. Ciekawe jest też, to, że na pieszo można dojść do najważniejszych miejsc w mieście, ponieważ wszędzie jest blisko. Warto odwiedzić to urokliwe miasteczko.

Historia Głogówka

Głogówek to jedno z najstarszych miast na Śląsku. Po raz pierwszy wspomniano o nim w 1079 roku. Prawa miejskie otrzymał w roku 1275. W połowie XVII wieku, w czasie najazdu Szwedów, na zamku w Głogówku przebywał przez parę miesięcy król Polski Jan Kazimierz razem z żoną. Jedna z sal Zamku Dolnego przypomina o tym wydarzeniu. W znajdującym się niedaleko klasztorze Paulinów w tym czasie przechowywany był jasnogórski Obraz Madonny. W Głogówku przebywał również sławny niemiecki kompozytor - Ludwik van Beethoven. Jego salę można obejrzeć obecnie w Zamku Dolnym. Jego wieloletnimi właścicielami byli Oppersdorffowie.

Zabytki w Głogówku

Głogówek może poszczycić się wieloma wyjątkowymi zabytkami, dzięki swojej bardzo długiej historii. Wśród nich warto wymienić na przykład: zamek, przy ulicy Zamkowej, bramę zamkową, mury obronne, wieżę wodną, basztę więzienną, Kościół Św. Bartłomieja Apostoła oraz Kościół Św. Franciszka z klasztorem.

Wywóz odpadów w Głogówku

W naszej ofercie mamy wynajem kontenerów na gruz Głogówek w bardzo wielu rozmiarach. Wywozimy między innymi odpady pobudowlane, odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Zapraszamy!

do góry