Głuchołazy

Głuchołazy są małą miejscowością w województwie opolskim. Leżą na południe od Nysy oraz na zachód od Prudnika. Miasto znajduje się u podnóża Gór Opawskich.

Zalety Głuchołazów

Największą zaletą Głuchołazów są walory krajobrazowo-przyrodnicze. Z okolicznych szczytów można podziwiać przepiękne panoramy, między innymi na Jeziora Nyskie i Otmuchowskie. Na pewno ucieszy Cię również fakt, że z Głuchołazów jest niedaleko do czeskich Jeseników z Pradziadem oraz innych czeskich miejscowości. W samej miejscowości znajduje się kilka interesujących budowli historycznych. Co więcej jest tu dzielnica zdrojowa z pięknym Parkiem.

Zabytki w Głuchołazach

Najważniejsze zabytki w Głuchołazach to: Wieża Bramy Górnej, na placu Basztowym (fragment dawnych średniowiecznych obwarowań miasta), Kościół Św. Wawrzyńca, przy ulicy Kościelnej 4 (zabytkowy kościół parafialny z XIII wieku, odnowiony w XVIII wieku), Kościół Św. Rocha przy ul. Skłodowskiej (mały, gotycki kościółek).

Nasza działalność w Głuchołazach

Jeżeli masz do wywiezienia odpady, takie jak gruz, wełnę mineralną, czy azbest, to zgłoś się do nas. Nie tylko zabierzemy od Ciebie śmieci, ale również zutylizujemy je w ekologiczny sposób. Możesz u nas również kupić worek Big-Bag na odpady budowlane. Gdy już go napełnisz, to zamów usługę odbioru worka Big Bag. Możesz do niego wrzucić czysty gruz, zmieszany gruz, oraz odpady pobudowlane. Usługę odbioru worka Big Bag możesz u nas zamówić przez internet. Płatność również następuje online. Informacje o statusie usługi będziesz otrzymywać e-mailem oraz SMSem.

do góry