Głubczyce

Głubczyce są miastem powiatowym w województwie opolskim. Leżą na zachód od Raciborza i graniczą z Republiką Czeską.
Pierwsze wzmianki o Głubczycach pochodzą z 1107 roku. Miejscowość otrzymała prawa miejskie w 1270 roku. Wtedy też miasto zostało otoczone murami obronnymi, których pozostałości możemy oglądać do dziś.

Zabytki w Głubczycach

Pierwszym zabytki są z pewnością wspomniane wcześniej mury obronne przy ulicach Koszarowej i Pocztowej. W Głubczycach do dziś zachowały się fragmenty XIII-wiecznych murów miejskich i pozostałości baszt. Kolejnym zabytkiem jest Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny, przy ulicy Jana Pawła II. Jest to gotycki kościół wybudowany w XIII wieku. Ratusz Miejski został odbudowany w 2008 roku. Po raz pierwszy powstał w czasach średniowiecza. Warto jeszcze zobaczyć dworzec kolejowy w kształcie lokomotywy. Jest to wierna kopia dworca z Salonik w Grecji. Odpocząć można natomiast w Parku miejskim, w którym można podziwiać dwie ciekawe fontanny.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Głubczycach

Oferujemy wywóz śmieci z budów, wywóz odpadów po remontach, wywóz odpadów wielkogabarytowych oraz ich bezpieczną i ekologiczną utylizację. Nie musisz wychodzić z domu, aby skorzystać z naszych usług. Kontener na gruz w odpowiadającym Ci rozmiarze zamówisz i opłacisz szybko przez internet. Kontener można wynająć maksymalnie na pięć dni. Jednak dobra informacja jest taka, że wynajem kontenera można przedłużyć o kolejne cztery dni. Sprawdź, jak proste jest korzystanie z naszych usług. Zapraszamy!

do góry