Sulechów

Sulechów jest miastem w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Sulechów. Wchodzi w skład Lubuskiego Trójmiasta.Sulechów jest miastem w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Sulechów. Wchodzi w skład Lubuskiego Trójmiasta.

Historia Sulechowa

Miasto jest znane od czasów pierwszych Piastów. Sulechów był częścią państwa Mieszka I. W XII wieku był pod władaniem księstwa głogowskiego. Pod koniec XV wieku był częścią Marchii Brandenburskiej. W XVI wieku oraz XVII wieku miasto bardzo się rozkwitło, dzięki rozwojowi handlu, rzemiosła oraz tkactwa. Sukna z Sulechowa były sprzedawane w Wielkopolsce i na Śląsku. Król Prus Fryderyk Wilhelm I założył koszary wojskowe. W 1723 roku powstał tutaj dom sierot. Natomiast w 1766 roku Królewskie Pedagogium. W XIX wieku Sulechów w bardzo dużym stopniu się rozwinął. Początek wieku XX to złoty okres w historii miasta. W tym czasie zostały wykonane prace wodociągowo-kanalizacyjne, wprowadzono brukową nawierzchnię, wybudowano wiele budynków. Zaczął się proces uprzemysłowienia.

Zabytki w Sulechowie

W Sulechowie warto wymienić następujące zabytki: kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego z XIV-XVII wieku, plebanię z XVIII wieku, zbór kalwiński  z połowy XVIII wieku, zamek z wieżą z XV-XVIII wieku, mury obronne z połowy XIV wiek wieku,  oraz ratusz miejski z XVIII/XIX wieku.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Sulechowie

Zajmujemy się odbiorem różnego rodzaj odpadów. Wynajmujemy kontenery na śmieci Sulechów w bardzo atrakcyjnych cenach. Specjalizujemy się również w wywozie gruzu Sulechów. Kontenery na gruz Sulechów wynajmujemy maksymalnie na kilka dni. 

do góry