Kargowa

Kargowa to niewielkie miasteczko, zamieszkane przez trochę ponad 3 500 mieszkańców. Leży niecały kilometr od granicy z województwem wielkopolskim.

Zabytki w Kargowej

  1. Pałac w Kargowej
    Dzisiejszy kształt budowli to efekt odbudowania po zniszczeniach, które nastąpiły w 1735 roku. Źródła mówią o tym, że poprzednia rezydencja została wybudowana pod koniec XVIII wieku i miała bogatszą formę oraz detale architektoniczne. W 1730 roku pałac został przejęty przez króla Augusta II, który często przyjeżdżał tutaj podczas podróży z Warszawy do Drezna. Na dwa lata przed zniszczeniem budynek został rozbudowany, a wokół pałacu powstał park. Po II wojnie światowej majątek przejął miejscowy PGR.
  2. Ratusz w Kargowej
    Ratusz i Rynek mieszczą się przy głównej drodze, która przebiega przez miasta (numer 32 z Sulechowa do Wolsztyna). Pierwotny budynek stał na środku rynku. Ratusz w aktualnej postaci powstał w wyniku przebudowy przeprowadzonej na początku drugiej połowy XIX wieku. Obecnie jest to czteroskrzydłowy budynek z małym dziedzińcem i wieżą znajdującą się od wschodniej strony. Na wieży znajduje się mechanizm zegarowy z 1856 roku.
  3. Kościół św. Maksymiliana Kolbe
    Ta ewangelicka świątynia była wybudowana na początku XIX wieku w miejsce wcześniejszego kościoła szachulcowego. Warto zobaczyć w nim chrzcielnicę. 

Wywożenie śmieci w Kargowej

Jeżeli potrzebujesz zamówić kontener na gruz Kargowa lub chcesz ekologicznie zutylizować śmieci, to zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług. Działamy sprawnie i profesjonalnie.

do góry