Drezdenko

Drezdenko jest niewielkim miasteczkiem w województwie lubuskim. Leży na granicy Pojezierza Wielkopolskiego i Pomorskiego, w pobliżu rzeki Noteci, w odległości około 40 ok od Gorzowa Wielkopolskiego.

Zabytki w Drezdenku

Drezdenko ma bardzo bogatą historię związaną z początkami państwa polskiego i wiele cennych zabytków. Najważniejsze z nich to Starówka z dwoma Rynkami oraz kościół Przemienienia Pańskiego. Osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek, mogą wybrać się na spływy kajakowe rzeką Noteć oraz Jezioro Łubówko (rezerwat).
Starówka w Drezdenku zachowała średniowieczny układ urbanistyczny razem z zabudową z XVIII i XIX wieku. Ma interesujący układ ulic oraz dwa równolegle położone Rynki, co rzadko się zdarza w polskich miastach. Starówka jest utrzymana w stylu secesyjnym. Można tu zobaczyć wiele atrakcyjnych reliktów tak zwanej małej architektury, na przykład detale w metalu, drewnie lub szkle na budynkach. Wspaniałym przykładem budowli secesyjnej jest neogotycki Ratusz, który został oddany do użytku w 1884 roku.

Nasze działania w Drezdenku

W Drezdenku prowadzimy firmę zajmującą się wywozem śmieci. Specjalizujemy się w odpadach pobudowlanych. Bez problemu możesz u nas wynająć kontener na gruz. Przyjedziemy w dogodnym dla Ciebie terminie. Płatność za kontener odbywa się przez internet. Możesz wykonać przelew tradycyjny, elektroniczny albo zapłacić kartą. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje, jakie odpady odbieramy i co wchodzi w skład poszczególnych kategorii. Zapraszamy do kontaktowania się z nami.

do góry