Sochaczew

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych i gruzu w Sochaczewie - Sprawdź ceny

Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.

wywóz gruzu sochaczew

 

Sochaczew jest miastem w centralnej Polsce, w województwie mazowieckim, siedzibą powiatu sochaczewskiego, nad rzeką Bzurą i Utratą.

Historia Sochaczewa

Pierwsze wzmianki o Sochaczewie pochodzą z 1138 roku. Wtedy w klasztorze benedyktynów Świętej Trójcy umarł książę Bolesław Krzywousty. W 1221 roku Sochaczew był stolicą kasztelanii. Jego siedzibę stanowił gród drewniano-ziemny. W tym czasie na obszarze Sochaczewa występowała osada targowa, która została wybudowana na skrzyżowaniu ważnych dróg wiodących z południa na północ (Kalisz - Łowicz - Sochaczew - Czerwińsk - Ciechanów - Prusy) i ze wschodu na zachód (Litwa - Liw - Warszawa - Błonie - Sochaczew - Łowicz - Łęczyca - Gniezno - Poznań i dalej na zachód). Sochaczew i okolice dosyć dobrze się rozwijały. Potwierdzają to dwie duże inwestycje rozpoczęte w I połowie XIII wieku, czyli budowa kościoła farnego św. Wawrzyńca na Poświętnem i kościoła oo. Dominikanów św. Mikołaja. Oba budynki były konsekrowane przez biskupa płockiego w 1257 roku.

Zabytki w Sochaczewie

W Sochaczewie można zobaczyć następujące zabytki: zespół kościoła parafialnego pw. Narodzenia NMP w Trojanowie przy ul. 600-lecia 6, (kościół murowany z 1783 roku), klasycystyczne kramnice miejskie projektu Bonifacego Witkowskiego, ratusz miejski (wybudowany w 1828 roku według projektu Bonifacego Witkowskiego), oraz ruiny zamku książąt mazowieckich wzniesionego około XIV wieku.

Wywóz odpadów w Sochaczewie

W naszej ofercie mamy wywóz gruzu Sochaczew. Można u nas zamówić również kontener na śmieci Sochaczew.

do góry