Płock

Sprawdź ceny wywozu odpadów w Płocku

Wpisz dokładną lokalizję - miasto i ulicę, np. Płock Sportowa 1. Następnie wybierz rodzaj odpadów.

Wywóz gruzu w Płocku 

Zajmujemy się wywozem śmieci i ich utylizacją. Na Twoje zamówienie w wybranym przez Ciebie terminie przywieziemy do Ciebie kontener na śmieci. Płock działa w tym zakresie bardzo szybko i profesjonalnie. Możesz na nas polegać. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, ponieważ jesteśmy obecni w całym województwie mazowieckim.

Podstawowe informacje o Płocku

Pod względem geograficznym Płock jest usytuowany na granicy Kotliny Płockiej i Pojezierza Dobrzyńskiego. Początkowo był to gród na wysokim brzegu Wisły. W średniowieczu Płock stanowił jeden z ważniejszych ośrodków administracyjnych oraz kulturalnych w naszym kraju. Na przełomie XI i XII wieku był nawet stolicą Polski. W Kaplicy Królewskiej Bazyliki Katedralnej jest sarkofag ze szczątkami władców: Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego. Zamek był kiedyś siedzibą książąt mazowieckich. Aktualnie od 1075 roku, w Płocku urzędują biskupi. Płock otrzymał prawa miejskie już w 1237 roku. Płock jest wyjątkowo malowniczo położny na stromej, 52 metrowej skarpie. Nazywa się ją Wzgórzem Tumskim.

Warto przyjechać do Płocka, aby zobaczyć panoramę miasta od strony Wisły. Płock ma bardzo duży potencjał turystyczny i gospodarczy. Jest miastem akademickim. Znajdują się w nim następujące uczelnie: filia Politechniki Warszawskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Szkoła Wyższa Pawła Włodkowica, Wyższe Seminarium Duchowne.

Skorzystaj z usługi, jaką jest wynajem kontenerów Płock lub zamów worek Big Bag

 

do góry