Wołomin

Wywóz i utylizacja odpadów poremontowych orazu gruzu w Wołominie - Sprawdź ceny

Miasto Wołomin leży w województwie mazowieckim. Jest najważniejszym elementem powiatu wołomińskiego oraz gminy miejsko-wiejskiej.

Istotnie informacje na temat Wołomina

Mieszkańcy Wołomina mogą korzystać z tego, że mają niedaleko do Warszawy oraz z uroków tej zielonej i spokojnej miejscowości. Wołomin leży na Równinie Wołomińskiej, która stanowi część Niziny Mazowieckiej. Wiele lat temu Henryk Konstanty Woyciechowski kupił wieś i folwark leżące pośród sosnowych lasów oraz torfowisk. Do dziś uznawany jest za założyciela Wołomina. W 1919 roku Wołomin otrzymał prawa miejskie.

Dziś gmina Wołomin liczy około 50 000 mieszkańców. Gmina posiada ponad 6 000 hektarów powierzchni. Na terenie gminy są następujące warto zobaczenia obiekty: Neogotycki kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie oraz Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich - „Dom nad łąkami”. Kościół Matki Bożej Częstochowskiej powstał cztery lata po Bitwie Warszawskiej. Dzięki księdzu Janowi Sikorze, który był proboszczem, w latach 80. XX wieku zostały stworzone wyjątkowe polichromie, które przedstawiają najistotniejsze wydarzenia z historii kościoła i Polski. Natomiast Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich - „Dom nad łąkami” to dom rodziny Nałkowskich z 1895 roku.

Wywóz śmieci Wołomin - w jakich częściach miasta działamy?

Jeżeli potrzebujesz wywieźć gruz albo wynająć kontener na śmieci w Wołominie, to wystarczy, że zamówisz go przez naszą stronę internetową, a my zajmiemy się resztą. Działamy na terenie całego Wołomina oraz województwa mazowieckiego. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, do których zalicza się między innymi wywóz odpadów Wołomin!

 

do góry