Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki jest miastem położonym we wschodniej części województwa mazowieckiego. Zalicza się go do aglomeracji warszawskiej.

Historia i zabytki Mińska Mazowieckiego

Miasto Mińsk Mazowiecki liczy sobie ponad 600 lat. W 1421 roku otrzymał prawa miejskie. W czasach przedwojennych do II wojny światowej w mieście mieszkało bardzo wiele osób ze społeczności żydowskiej. Podczas okupacji niemieckiej Żydów wymordowano w obozie koncentracyjnym w Treblince. Nazwa miasta wzięła się od rzeki Mieni. Jest ona związana ze słowem ,,mienić”. Dodanie do niej przymiotnika ,,mazowiecki” miało odróżnić ją od stolicy Białorusi. Przez miasto biegnie magistrala kolejowa Berlin - Moskwa. Miasto bardzo dobrze się rozwija, a mieszkańcy mają doskonały dojazd do Warszawy. Warto wspomnieć o pewnym ciekawym fakcie. W Mińsku Mazowieckim jako dróżnik przy stacji kolejowej pracował Stefan Żeromski. W tym mieście przyszedł na świat również sławny aktor Jan Himilsbach. Najważniejsze zabytki w Mińsku Mazowieckim to: Pałac Dernałowiczów (piękny pałac z otaczającym go zabytkowym parkiem), Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Kościół starokatolicki mariawitów, Cmentarz żydowski, ławeczka Himilsbacha oraz pomnik aktora są w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wywóz gruzu Mińsk Mazowiecki

Jesteśmy firmą, która prowadzi działalność w zakresie wynajmu kontenerów na śmieci w Mińsku Mazowieckim. Zajmujemy się również bezpieczną utylizacją odpadów oraz wywozem gruzu. Działamy na terenie całego Mińska Mazowieckiego. Oferujemy kontenery na gruz w bardzo różnych cenach i wymiarach. Zapraszamy na naszą stronę oraz skorzystania z usługi, jaką jest wywóz gruzu Mińska Mazowiecki.

 

do góry