Serock

Serock jest miastem w w Polsce położonym w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim, nad Jeziorem Zegrzyńskim, naprzeciw ujścia Bugu do Narwi.

Historia Serocka

Pierwsza wzmianka o Serocku pochodzi z 1065 roku z tak zwanego falsyfikatu mogileńskiego, czyli dokumentu dla opactwa benedyktynów w Mogilnie. Miasto leżało wtedy na trasie szlaku handlowego, który wiodł z Gdańska i Truso na Ruś. Było w nim także podgrodzie targowe. Serock był jednym z ważniejszych książęcych grodów mazowieckich, w którym funkcjonuje przeprawa przez rzekę z komorą celną. Serock od 1417 roku ma prawa miejskie chełmińskie, które nadał mu książę Janusz I. Serock był wtedy ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym. W XV-XVII wieku odbywały się w Serocku sądy miejskie i grodzkie. Od XVI wieku do 1795 roku miejscowość była miastem powiatowym. W latach 1655-1660 w czasie najazdu szwedzkiego miasto uległo dużemu zniszczeniu. Od 1795 roku było częścią zaboru pruskiego. Od 1807 roku było pod władaniem Księstwa Warszawskiego. Od 1815 roku znalazło się pod zaborem rosyjskim.

Turystyka w Serocku

Serock jest ośrodkiem rekreacyjno- wypoczynkowym. Znajdują się w nim ośrodki wczasowe oraz konferencyjno-szkoleniowe. Na pewno atrakcją miejscowości jest żeglugi pasażerskiej. Przez Serock przebiega turystyczny szlak pieszy z Dębego. W miejscowości są doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa.

Wywóz gruzu i odpadów pobudowlanych w Serocku

Oferujemy wynajem kontenerów na śmieci w Serocku. Można je zamówić oraz opłacić przez Internet. Oferujemy podstawienie kontenera w Serocku na posesję, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Dowiedz się więcej o naszej ofercie wynajemu kontenerów na odpady

do góry