Rzepin

Rzepin leży w pasie granicznym województwa lubuskiego, które jest otoczone Puszczą Rzepińską. Początkowo był miastem rzemieślników, sukienników, rzeźników, piekarzy i szewców.

Zabytki i atrakcje w Rzepinie

Rzepin jest zieloną stolicą województwa lubuskiego. Na pewno swoje miejsce znajdą tutaj wszystkie osoby, które lubią wędkowania, jazdę na rowerze lub zwiedzanie zabytków. Rzepin to przede wszystkim piękne krajobrazy, cudowne widoki i wspaniałe zabytki. Warto zwiedzić między innymi Szlak Świętego Jakuba. Biegnie on od Słubic, przez Rzepin, Ośno Lubuskie, Sulęcin, Lubniewice, Bledzew, Międzyrzecz, Międzychód, Szamotuły i Murowaną Goślinę. Atrakcyjny dla turystów jest również Szlak Romański, na którym można podziwiać najpiękniejsze kościoły romańskie w całej Polsce. Jeżeli lubisz piesze wycieczki, to polecamy Ścieżkę Edukacyjno-Przyrodniczą na Nowym Młynie.

Natomiast jeżeli chodzi o same zabytki, to nie można pominąć Dworku Myśliwskiego, czyli klasycznego budynku wybudowanego w XVIII wieku. Kolejne zabytki to: ratusz miejski, dąb „Piast” (pomnik przyrody), młyn wodny z początku XIX wieku, lokomotywa parowa na stacji w Rzepinie, oraz cmentarz żołnierzy radzieckich.

Wywożenie śmieci w Rzepinie

Prowadzimy platformę internetową ecoexpress24.pl. przez którą można bardzo szybko zamówić kontener na gruz. To ty wybierasz, kiedy mamy do Ciebie przyjechać, odebrać od Ciebie śmieci, oraz je zutylizować. Jesteśmy firmą ekologiczną. Naszym priorytetem jest dbanie o środowisko naturalne. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

do góry