Lubsko

Lubsko jest miastem w województwie lubuskim, w powiecie żarskim, siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Lubsko.

Historia Lubska

Pierwsza historyczna wzmianka o Lubsku (jako Sommerfeld) pochodzi z 1258 roku. Początkowo przynależało do Dolnych Łużyc. W XIV wieku było pod rządami książąt głogowskich. Od 1482 roku miasto należało do Brandenburgii. W 1846 roku otwarto użytku linię kolejową Berlin - Wrocław. Następnie w 1913 połączenie z Krosnem Odrzańskim.

Zabytki w Lubsku

W Lubsku warto zobaczyć takie zabytki, jak: kościół parafialny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny ( w stylu gotyckim z połowy XIII wieku), kaplica cmentarna, zamek z 1570 roku, baszta gotycka z XIV/XV wieku, ratusz, renesansowy z 1580 roku, cmentarz żydowski oraz kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, w stylu neogotyckim.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Lubsku

Prowadzimy wywóz odpadów pobudowlanych. Specjalizujemy się w gruzie Lubsko. Chętnie podstawimy na Twoją posesję kontener na gruz Lubsko w wybranym przez Ciebie rozmiarze. Całe zamówienie i jego opłacenie można wykonać przez Internet przez specjalną platformę internetową, którą stworzyliśmy. Przyjmujemy gruz Lubsko zarówno czysty, jak i zmieszany. Mało osób wie o tym, że odpady pobudowlane to nie tylko wspomniany wcześniej gruz Lubsko, ale również puszki po farbie lub zużyte pędzle. Wywozimy nie tylko odpady pobudowlane, ale również odpady wielkogabarytowe, odpady zmieszane, papy i azbest. Działamy na terenie całej Polski. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

do góry