Łęknica

Łęknica jest niewielkim miasteczkiem w województwie lubuskim, leżące prawie na samej granicy Polski z Niemcami, nad Nysą Łużycką, na zachód od Żar.

Zalety Łęknicy

Łęknica oraz jej okolice są bardzo malowniczymi terenami. Są tutaj liczne jeziora, lasy, ścieżki rowerowe oraz konne. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zabytki. W tego względu okoliczni mieszkańcy po obu stronach granicy chętnie przyjeżdżają tutaj na weekendowe wycieczki.

Atrakcje w Łęknicy

Na pewno warto zwrócić uwagę na Park Mużakowski. Jest to największy park w stylu angielskim w Polsce, który zajmuje ponad 700 ha po obu stronach Nysy Łużyckiej. Po polskiej stronie jest większa część Parku Mużakowskiego, ponieważ ponad 500 ha. Jednak po stronie niemieckiej, przy miejscowości Bad Muskau leży centralna część parku z Zamkiem Bad Muskau. Cały XIX-wieczny zespół pałacowo-parkowy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejną ważną atrakcją są jeziora. W okolicy jest około stu jezior. Mają one różne kolory, między innymi: szmaragdowe, granatowe, czerwone. Dla turystów organizowane są również spływy kajakowe po Nysie Łużyckiej oraz rejsy po Nysie Łużyckiej i po okolicznych jeziorach. Warto również zobaczyć, jak wyrabia się łużycką kamionkę w kolorze błękitnym i brązowym w miejscowej garncarni. Nie można zapomnieć też o Rezerwacie "Nad Młyńską Strugą".

Wywóz odpadów pobudowlanych w Łęknicy

W naszej ofercie znajduje się wywóz odpadów pobudowlanych, w tym gruzu Łęknica. Oferujemy kontenery na gruz Łęknica w bardzo zachęcających cenach. Sprawdź sam!

do góry