Gozdnica

Gozdnica (do 1945 niem. Freiwaldau) jest miastem, będącym jednocześnie gminą miejską, zlokalizowanym w województwie lubuskim, w powiecie żagańskim.

Historia Gozdnicy

W XVIII w. w osadzie wzniesiono najstarszy zachowany kościół miasta, czyli kościół Świętego Ducha. W 1896 otworzono w Gozdnicy stację kolejową. W latach 1929-1930 został wybudowany kościół św. Wawrzyńca. W 1945 roku w tej miejscowości stacjonował sztab 33 Nyskiego Pułku Piechoty Wojska Polskiego. W 1967 roku Gozdnica otrzymała prawa miejskie. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa zielonogórskiego.

Ogólne informacje o Gozdnicy

Jeżeli chodzi o edukację, to w Gozdnicy znajdują się: Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Osadników oraz Gimnazjum Publiczne im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W Gozdnicy jest również Miejski Klub Sportowy „Budowlani” Gozdnica założony w 1947 roku. Można tu trenować piłkę nożną w A-klasie. W Gozdnicy są również dwa kościoły parafialne: rzymskokatolicki parafialny kościół św. Wawrzyńca oraz polskokatolicki - Świętego Ducha.

Wywóz odpadów pobudowlanych w Gozdnicy

W Gozdnicy zajmujemy się wywozem odpadów pobudowlanych, w tym również gruzu czystego i gruzu zmieszanego. Wiemy, jak trudno jest samodzielnie wywieźć gruz Gozdnica. My nie tylko zabierzemy go z Twojej posesji, ale również przeprowadzimy jego ekologiczną utylizację. Staramy się dbać o środowisko naturalne, w takim stopniu, jak to tylko możliwe. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy atrakcyjne ceny.

do góry